
23 листопада у СЩА відзначають День подяки
У четвертий четвер листопада у США відзначають державне свято – День подяки. Це одне з найпопулярніших свят у країні.
День подяки вперше був відсвяткований 1621 року англійськими колоністами, які жили в Плімутській колонії. Попередня зима була дуже важкою і голодною, нова зима також обіцяла колоністам мало хорошого. Тоді губернатор Вільям Бредфорд вирішив підняти дух своїх підлеглих і організував перший День подяки. Свято спільно відзначили британські колоністи та їхні сусіди-індіанці, завдяки допомозі яких Плімутська колонія вижила в першу голодну зиму.
День подяки став національним святом після відповідного указу першого президента країни Джорджа Вашингтона 1789 року – він запропонував відзначати його щорічно 26 листопада.
1864 року після закінчення Громадянської війни вже Авраам Лінкольн проголосив останній четвер листопада кожного року Днем подяки, а 1941 року Конгрес США ухвалив білль, який законодавчо затвердив дату святкування на четвертий четвер листопада.
Із Днем подяки пов’язана низка традицій, яких американці суворо зберігають і дотримуються. Усі члени сім’ї обов’язково мають сходити до церкви, а після служби зібратися за святковим столом.