Жити стало довше, краще, але чи щасливіше?

Склянка наполовину заповнена, все ж таки – повна. Якщо проаналізувати показники життя до сьогоднішнього дня, то цифри і графіки переконують нас у цьому.

Тривалість життя (з 1900 року)

Середня загальна тривалість життя людини в світі зросла більше ніж удвічі і зараз наближається до 70 років.

 

Глобальний індекс голоду

Цей показник визначають за часткою голодуючого населення, часткою дітей до пяти років з низькою вагою через гостре недоїдання, часткою дітей до пяти років, які мають затримки розвитку в наслідок хронічного недоїдання, показником дитячої смертності.

Країни займають позиції в рейтингу від 0 до 100. Де 0 – це кращий результат, а 100 – найгірший. (На схемі не вказані країни з розвиненою економікою).

У 2018 році рейтинг  20,9 вже відносять до серйозного (жовтий на карті), в порівнянні з рейтингом  29,2  у 2000-му.

Україна ділить першу позицію разом з такими країнами як: Уругвай, Туреччина, Румунія, Чорногорія, Литва, Латвія, Кувейт, Естонія, Куба, Хорватія, Коста-Ріка, Чилі, Боснія та Герцеговина, Білорусь.

Рейтинг цих країн менше 5-и. Далі Словацька Республіка та Болгарія з рейтингом  5. Російська Федерація  6,1. Грузія  8,1. Найгірше в Центральноафриканській республіці  53,7.

 

Графік України з 2000 по 2018 рр.

Показник змінився з 13,6  до <5. Для ілюстрації  можна було б порівняти фотогафії українців до 2000-го року та після 2018-го, але краще не будемо, щоб когось не образити. Для багатьох країн ожиріння населення є проблемою.

Значно зменшився рівень крайньої бідності. Світовий банк є головним джерелом глобальної інформації про надзвичайну бідність сьогодні, і він встановлює “Міжнародну лінію бідності”. Межа бідності була переглянута в 2015 році – з тих пір людина вважається в крайній бідності, якщо вона проживає менше ніж на 1,90 доларів/день.

Це низька планка для того, що вважається бідністю, і деякі експерти з розвитку вважають, що ми повинні використовувати межу бідності 10-15 доларів на день. Але саме ця дискусія є ознакою величезного прогресу, досягнутого за останні десятиліття. 

Світова економіка зростає. Менш ніж за покоління цінність щорічного світового економічного виробництва зросла вдвічі.

Підвищення продуктивності в усьому світі означає, що багато людей переступили поріг найгіршої бідності. Зараз більше третини населення планети живе на понад 10 доларів на день. Всього лише десять років тому було лише чверть. В абсолютних цифрах це означає, що кількість таких людей, зросла на 900 мільйонів лише за останні 10 років. Звичайно, великий вплив на статистику поліпшення життя, має Китай. Але з Китаєм чи без, крайня бідність зменшується.

Що характерно, невеликий відсоток людей в заможних країнах обізнані з цим.

Тільки 8% в Німеччині та США, а 12% в Великобританії здогадуються про покращення життя на планеті. Хоч в Індії та Китаї таких  27% та 50% відповідно.

Життя в світовому вимірі покращується і за іншими показниками. Освіта стала доступнішою в рази, ніж це було ще 100 років тому. Виробництво екологічно чистої енергії дешевшає.

Вартість виробництва Мегават години сонячної енергії знилось до 50 доларів в 2017 році, порівняно з 350 доларів в 2009 році. Вітрова енергія теж відповідно здешевіла в три рази  – до 45 доларів. Розвиток технологій, інтернету помітний навіть за одне десятиліття.

Як щодо духовного життя?

Поки наш загальний добробут зростає, духовне життя, на жаль, занепадає. Збагачуючись, люди вирішують, що їм Бог вже не потрібен.

У країнах, де насправді є ресурси та прожитковий мінімум на кожного, все більша кількість людей вирішує, що їм “немає на що жити”.

У США, наприклад, з 1999 по 2017 рік рівень самогубств зріс на 33%.

Ми повинні радіти, що наш світ покращується фізично. Але якщо наше фізичне багатство і здоров’я не зрівняються з духовним наповненням, то під зовнішнім благополучним життям сформується пустота.

Гаманці можуть і наповнитись, але порожнечу в серці може заповнити тільки Божа любов. Адже ми були створенні як вічні істоти і нас не зможе ніколи задовольнити лише зовнішнє благополуччя…

Автор: Володимир Кушнір 

Джерело: globalhungerindex