Національний День молитви за Україну зібрав тисячі християн у Палаці Спорту

Християни України 8 червня 2019 року об’єдналися у спільній молитві за мир в країні, єдність, духовне відродження та світле майбутнє, передає прес-центр НДМ.

Уже четвертий рік поспіль під дахом столичного Палацу Спорту збираються тисячі християн для спільної молитви за Україну. У Національний День молитви віряни різних церков і релігійних організацій моляться і в інших містах України.

Національний День молитви був започаткований британським проповідником і меценатом Девідом Хасавеєм: «47 років тому я був заарештований в Україні, і мене кинули в одну з ваших в’язниць, – розповів під час заходу Девід Хасавей. – Тоді Бог дав мені бачення, що я вийду із в’язниці і буду славити Бога разом із тисячами українців. І сьогодні ми тут, щоби молитися, аби Бог зцілив Україну. Те, що Бог робить в цій країні, буде свідоцтвом Божої сили іншим народам».

На найбільшому молитовному заході об’єдналися майже всі християнські конфесії – в цілому світі немає жодного аналогу такій події. Усі молитовні виклики, що стоять перед українським народом, організатори Національного дня молитви виклали у відкритій Декларації, до якої можуть долучитися усі небайдужі.

Цього дня християни України молилися за зміцнення інституту сім’ї, за виведення України з економічної і політичної кризи, за процвітання і добробут, за зупинення військової агресії, за дітей і молодь країни, за єдність тощо.

Апостольський ординарій римо-католицької церкви в Україні Віталій Кривицький звернувся до українських вірян, що з нетерпінням чекають перемін в країні: «Ця переміна, про яку ми молимося сьогодні, вже відбувається – в окремих серцях, в життях якихось людей. Вони не змінюються в один день – як, наприклад, і війна на сході України. Хтось її не бачить, але вона є. Нам сьогодні потрібно більше віри і світла, щоби Бог допоміг прозріти тим людям, які не бачать ті чи інші проблеми. Я молюся про людей країни, аби ми були зрячими, і побачили Божу присутність».

Архієпископ Православної церкви України Євстратій зазначив, що «протягом останніх 5 років супротивники намагалися розпалити в країні національну й релігійну ворожнечу. Але ми є єдиним українським народом, і не дозволимо ділити нас за якимись ознаками. Україна – наш спільний дім. Все, що ми маємо, – завдяки Божому благословенню».

Президент Українського біблійного товариства Григорій Комендант підкреслив важливість Слова Божого в житті українського народу. Він звернувся до новообраного президента України з проханням видати ще один указ: «Ви запровадили чимало хороших указів, але видайте указ, щоби народ читав Біблію. Адже блаженний той, хто читає, слухає і виконує Писання».

Звернення старшого єпископа та пастора церков «Спасіння» Пилипа Савочки адресувалося саме церквам України: «Церква – це сіль. Це совість України і її дороговказ. Тому церква має перш за все сама каятися – за розбрат, за ворожнечу – аби бути чистою і святою».

Одним із найзворушливіших моментів заходу стала молитва за зупинення військової агресії та кровопролиття на сході України. На сцену під оплески піднялися військові капелани. Разом із ними за мир в країні молився старший єпископ союзу «Церква Божої України» Олексій Демидович: «Ти дав нам нашу землю, аби збудовувати, любити, ростити дітей, а не вбивати». «Ми проголошуємо мир Україні!» – тричі проголосив він.

Молилися цього вечора і за мудрих політиків, і за процвітання країні, і за очищення України від корупції, криміналізації, клептократії, олігархії; за єдність віруючих; за дітей, підлітків і молодь…

Загалом захід тривав понад чотири години. Було чимало й музичних молитов, одна з яких – відомий твір українського філософа Григорія Сковороди – чи не найкраще віддзеркалив молитовний настрій українських християн: «Боже великий, єдиний! Нам Україну храни, Волі і світу промінням Ти її осіни…».

Автор: Юлія Долматова, прес-центр НДМ