Українка Надія Шпаченко отримала «Греммі» за «Найкращу класичну збірку»

Українська піаністка Надія Шпаченко отримала найпрестижнішу музичну нагороду «Греммі».

Її альбом The Poetry of Places переміг у категорії «Найкраща класична збірка», повідомляє Радіо Свобода.

Надія Шпаченко отримала звання доктора музичних мистецтв і магістра в університеті Південної Каліфорнії, який закінчила на «відмінно». Серед її педагогів – Джон Перрі в Лос-Анджелесі, Віктор Розенбаум у Бостоні, Віктор Дерев’янко в Ізраїлі, Серафима Шварц в Україні», – мовиться на сайті Національного симфонічного оркестру України.

Наразі Шпаченко є професором фортепіано у Каліфорнійському державному університеті Помони. В Америці вона відома активним виконанням сучасної музики. На її рахунку прем’єрні виконання творів Елліотта Картера, Джорджа Крама, Тома Флаерті, Юрія Іщенка, Яніса Ксенакіса та інших.

Надія Шпаченко почала навчання в класах фортепіано, віолончелі і композиції у віці п’яти років, і до тринадцяти років вже отримала визнання як піаністка і композитор, виступивши із симфонічним оркестром Харківської філармонії і зайнявши друге місце у Всеукраїнському конкурсі юних композиторів.