Стартував Всеукраїнський марафон за поширення курсу «Християнська етика»

28 липня 2020 року, у День Хрещення Київської Русі,  стартував Всеукраїнський марафон «За «Християнську етику» в кожній українській школі». Він триватиме до Дня вчителя 4 жовтня 2020 року.

У травні 2020 року  була скасована комісія з «Християнської етики» у складі МОН. Ця подія й стала поштовхом для  проведення марафону.

Організатори марафону – науково-освітня платформа «Цінності», бажають посприяти широкому залученню дітей до вивчення курсу “Основи християнської етики”, а також  розкрити суспільству важливість та ефективність предметів духовно-морального спрямування.

Крім цього, мета марафону – об’єднати церкви різних конфесій і деномінацій для впливу на освіту і формування морального фундаменту суспільства на християнських цінностях.

«1032 роки тому відбулося хрещення Київської Русі. З того часу християнство назавжди визначило історичний і культурний розвиток українського народу. Після здобуття нашою країною незалежності в державних школах розпочалося викладання «Основ християнської етики». За короткий час було підготовлено тисячі вчителів, навчальні програми, посібники, підручники, навчально-методичні комплекси, – розповідає координатор марафону, професор Острозької Академії, керівник авторського колективу курсу «Основи християнської етики» В. М. Жуковський. – За результатами численних соціологічних досліджень, курси з «Основ християнської етики» стали улюбленими для сотень тисяч українських дітей, але останніми роками предмети духовно-морального спрямування починають витіснятися з державної школи. Громадяни України, більшість із яких складають християни різних конфесій, втрачають можливість виховувати своїх дітей на християнських моральних цінностях».

Очікується, що в заході візьмуть участь всі області країни. До марафону може долучитися будь-який населений пункт: від великих міст до маленьких сіл.

Для цього на організаційні онлайн зустрічі запрошуються викладачі «Християнської етики», члени громадських організацій, духовенство різних конфесій, журналісти, усі прихильники християнських цінностей.

Організатори марафону націлюють людей на копітку системну роботу з МОН, місцевими органами влади та ЗМІ, яка не повинна закінчитися 4 жовтня. До заходу вже приєдналися: ГО «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів із духовно-морального виховання», Християнський духовно-просвітницький часопис «Слово вчителю», ХВЄ Рівненської області, Рада Церков Дніпропетровської області та інші.

Марафон розпочався у вівторок, 28 липня, на телеканалі «Рівне 1» о 17:00 в прямому етері. В цей день в студію були запрошені ректор Рівненської духовної семінарії Олександр Третяк, керівник обласної ради М. М. Драганчук, керівник Облдержадміністрації та управління освіти В. Коваль.

До ефіру через відеовключення долучились Митрополит Епіфаній, Предстоятель ПЦУ, старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, народний депутат України, Святослав Юраш та Ігор Пасічник, ректор НУ «Острозька академія». Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбук Олександр Третяк.

Сьогодні в Рівному, стартував початок Всеукраїнського марафону за християнську етику в школі, котра як предмет зусиллями…

Posted by Олександр Третяк on Tuesday, July 28, 2020

Раніше PoklikMedia писав про те, як у Тернополі підтримали флешмоб «Збережи основи християнської етики».