Тільки 13% українських школярів вивчають християнську етику

Велика турбота кожної  зрілої особи – це діти. З малих років дітей слід виховувати на духовно-моральних цінностях. З початку 1990-х років у вітчизняних  державних школах розпочала викладатися християнська етика.  За певний час були підготовлені відповідні вчителі, програми, підручники. Цей курс набрав популярності, показав високу ефективність, став улюбленим предметом сотень тисяч українських школярів. З часом ставлення до християнської етики почало змінюватися. З 2012 року, а останнім часом особливо інтенсивно, вітчизняні «реформатори» освіти розпочали витісняти курс  «Основи християнської етики»  з школи. Предмету загрожує повне зникнення.
Схоже на те, що ми наближаємось чи вже наблизилися у питанні викладання основ християнської етики до дочки неповернення. Так було з християнською етикою у США на початку 1960-х років, коли вона була вилучена з державної школи.  Негативні наслідки цього кроку в США відчуваються до сьогоднішнього дня. Так відбувається у 2020 році в Україні.
У суспільстві, де переважна більшість християн, у суспільстві, в якому абсолютна більшість платників податків – християни,  у класах, де абсолютна більшість школярів – християни різних конфесій, нашим дітям «вдовбують» не доведену гіпотезу Дарвіна про еволюцію, їм немає можливості вивчати основи християнської етики, формувати альтернативний світогляд.  Це парадокс  сучасного вітчизняного суспільства.  Так бути не повинно. Основи християнської етики мають викладатися в кожній школі, у кожному класі.

У 2019-му 2020 роках в Україні спостерігаємо тривожну тенденцію: зменшення кількості шкіл, в яких викладається предмети духовно-морального спрямування.

Всього 13% вітчизняних школярів мають можливість вивчати ці предмети в школі.
На жаль, щоденно кількість учнів, які вивчають предмети духовно-морального спрямування скорочується на 75 осіб, тобто більше ніж на 2 класи за день.
Щоб зупинити цю тривожну тенденцію 28 липня цього року у 1032-у річницю Хрещення Київської Русі, розпочався Всеукраїнський мотиваційний марафон під загальним гаслом «Християнській етиці – бути!».
До марафону приєдналася очільники церков, зокрема, головуючий у Всеукраїнський Раді Церков, Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший митрополит Епіфаній, член Ради Церков, Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Паночко Михайло Степанович, народний депутат України Святослав Андрійович Юраш, представники влади, вчителі, викладачі, ректор Острозької академії Ігор Демидович Пасічник, священики, діти та їхні батьки.
Найбільш активними областями, учасницями марафону є Рівненська, Івано-Франківська, Тернопільська, Закарпатська, Одеська, Хмельницька, Черкаська, Дніпровська області.
Активно до висвітлення ходу марафону приєдналися засоби масової інформації.
Ініціатори марафону: члени громадської організації «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів з духовно-морального виховання», члени громадської організації «Українська асоціація педагогів-християн»,  учасники Всеукраїнської науково-просвітницької платформи «Цінності», редколегія та читачі християнського духовно-просвітницького часопису «Слово вчителю»
Марафон добровільний, всеукраїнський, довготривалий, мотиваційний, спрямований на результат.
Марафон  приурочений до 1032-ї річниці хрещення Київської Русі – України (28 липня 2020 р.) та до Всесвітнього року Біблії (23 листопада 2020 року).
Захід триватиме до 4 жовтня, закінчиться на  День Учителя.
23 листопада планується  Міжнародна онлайн-конференція до Всесвітнього року Біблії.
Організатори запрошують  координаторів з християнської етики, членів громадських організацій, духовенство різних конфесій України, педагогів, психологів, усіх прихильників християнських цінностей для підготовки та  підтримки марафону.
Не киваймо на інших. Якщо не ми, то хто?