Меморандум від дитини: що варто пам’ятати дорослим

Діти – квіти життя: вони приносять багато втіхи й насолоди. Але перш ніж ці пуп’янки розквітнуть, щоб милувати око й дарувати приємний аромат, їх потрібно насадити, зростити й турботливо за ними доглядати. Цю функцію в житті дітлахів виконують батьки, родичі, вчителі та близьке оточення. Виховання дітей – справа непроста. Що варто пам’ятати людям, які мають такий привілей – виховувати малюка чи якимось чином впливати на нього?
Пам’ятка дорослим від імені дитини: 

  1. Я бачу світ інакше, ніж ви. Дозвольте мені пізнавати його безпечно, але не обмежуйте мене занадто.
  2. Домашні клопоти ніколи не закінчаться. Прошу вас, постійно й охоче присвячуйте мені декілька хвилин, щоб пояснити явища цього чудового світу.
  3. Будьте чутливі до моїх потреб, не нарікайте на мене, а ліпше ставтесь до мене так, як ви б хотіли, щоб ставились до вас.
  4. Оцінюйте мої вчинки справедливо. Дисципліну будуйте на любові, даючи відповідні вказівки та зразок із життя.
  5. Щоб розвиватися, мені потрібно вашого заохочення, а не натиску. Лагідно критикуйте й оцінюйте, але не мене – тільки мої вчинки.
  6.  Прошу, не робіть всього за мене, бо я тоді росту переконаний у своїй неспроможності виконувати завдання згідно з вашим очікуванням.
    Читати також: 10 “можна” й “не можна” у вихованні дитини
  7.  Безумовно приймати дитину – означає любити її не за те, що вона гарна, розумна, а просто так, просто за те, що вона є! Мені так потрібна ваша безумовна любов!

Джерело: Сторінка першокласника