Не час нудьгувати: карантин – можливість дитину Біблії навчати!

Школи та дитячі садочки закрилися через спалах нового коронавірусу. Карантин, який оголосили по всій Україні значно ускладнив життя батькам, адже тепер дітей потрібно розважати вдома. Утім, будь-яка криза – це і можливість! Зокрема, навчити дітей читати Біблію..

З дітьми ви повинні бути готові до всього. Але це того варте, тому що ви стаєте важливою частиною введення молодих умів у життя і діяння Ісуса Христа. Безумовно важливе те, що батьки справляють великий вплив на християнське життя своїх дітей. Діти звертаються до своїх батьків за керівництвом, підтримкою і знаннями, особливо коли справа стосується питань віри. Тому, природньо, що дорослі повинні зробити читання і вивчення Біблії частиною свого повсякденного життя. Ось кілька порад, як заохотити дітей вивчати Святе Письмо.

1. Читайте Біблію всією сім’єю

Коли я був дитиною, мій батько завжди знаходив час після обіду, щоб почитати Слово Боже вголос за столом. Він витягав свою пошарпану Біблію і ми, діти, сиділи й уважно слухали, коли він читав короткий уривок із Писань. Це тривало не більше десяти хвилин, але ці моменти визначали мої переконання більше, ніж я думав. Це не тільки об’єднало нас як сім’ю, а й зміцнило нашу спільну віру, зробило Христа частиною нашої сім’ї. Якщо хочете, щоб ваші діти зустрілися з Богом на особистому рівні — немає кращого способу, ніж запросити Його до вашого дому.

2. Читайте короткими уривками Декому з нас доведеться захищатися від надмірної амбітності на початку. Оскільки ми віримо в силу Божого Слова, то хочемо, щоб наші діти піддавалися впливу якомога більшої кількості інформації. Отже, щовечора ми читаємо два повні розділи з Книги Буття. Зайве говорити, що п’ятирічна дитина, певно, втомиться. Я закликаю вас вибрати оптимальні за обсягом уривки, вибрані на основі продуманих критеріїв. Ви можете вирішити почати з Книги Буття і послідовно переходити до інших книг. Головне — не поспішати і завчасно думати про уривки на кожний день.

3. Заохочуйте своїх дітей ставити запитання

Біблія може бути незрозумілою, особливо для малюків. Історії, які ми знаємо і які резонують між собою, можуть не мати особливого сенсу для малих слухачів, тому важливо, щоб батьки дозволяли дітям ставити запитання. Витратьте хвильку під час цих читань, щоб зупинитися й дізнатися, що вони думають про прослухане. Заохочуйте їх запитувати і допомагайте їм розуміти складніші місця з Писання. В іншому разі ми не зможемо достукатися до своїх дітей.

4. Поєднуйте Писання з особою Ісуса

Ісус робить дивовижну, навіть шокуючу заяву фарисеям у 5 розділі Євангелія від Йоана: «Ви досліджуєте Писання, бо думаєте, що через них у вас є вічне життя. Але вони свідчать про Мене». Він недвозначно говорить про те, що Писання зосереджене навколо Нього — Його втілення, Його життя, Його вчення, Його смерті, Його воскресіння, Його повернення. Що це означає для щоденного читання Біблії з нашими дітьми? Якщо ми намагаємося допомогти їм зрозуміти якусь частину біблійної сюжетної лінії, то повинні дати їм уявлення про те, як ця частина поєднується з головним героєм і кульмінацією цієї великої історії.

5. Проводьте своє власне дослідження

Не тільки діти повинні чогось навчитися під час цих занять. Перш ніж ви сядете зі своїми дітьми і поринете в Писання, самі коротко розгляньте текст. Будьте готові пояснити загальні символи вашим слухачам або значення певних подій. Коли вони запитують, будьте готові відповісти на них чіткими й короткими відповідями. Хтозна, можливо, Ви самі зможете дізнатися щось нове про Христа!

6. Нехай читання Біблії провадить вас до молитви

Слухати дітей, які навчаються молитися, може бути кумедно. Їхні молитви можуть бути веселими у своїй простоті й фокусуванні на собі. У нашому домі Бог чув молитви про собак, фільми, уявних людей і, звісно ж, про бажані іграшки та багато іншого. Якщо бути чесними, молитви дітей часто є тільки «малими версіями» наших власних. Ми легко можемо ставати на молитву тільки заради своїх потреб і бажань, а не «витрачати час» на прославлення Бога і прохання Його Духа діяти в нашому житті. Таким чином, один зі способів зростати в нашому молитовному житті — це спеціально пов’язати наші молитви з нашим читанням Біблії. Ми можемо допомогти дітям розмовляти з Богом щодня, ґрунтуючись на тому, як Він розмовляє з ними через Писання.

Джерело: CREDO