“Татусь у декреті – це престижно!?” В Україні офіційно святкують День батька

“Ви знаєте, за кордоном татусі пишаються тим, коли беруть на роботі відпустку у період народження дитини”, – про це розповів журналістам Микола Кулеба, уповноважений Президента України у справах дітей, після прес-конференції, присвяченій святкуванню Дня Батька в Україні. А ще держслужбовець повідав історію про своїх дітей, яким намагається приділити часу та завжди зважати на їхні почуття.

“В Україні, на жаль, ще не сформовано така культура, щоб татусі йшли в декрет чи брали відпуску за доглядом за дитиною, чоловіки скоріше соромляться поки що такої практики”, – додав він.

Саме про формування нового способу мислення та культури стосовно ролі батька в родині говорили під час заходу.  У прес-конференції в УНІАН взяли  участь: Микола Кулеба, уповноважений Президента з прав дитини; Олександр Марченко, президент ГО «Міжнародний Центр Батьківства»; Валерій Танцюра, начальник Служби у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради (КМДА); Елла Ламах, голова правління ГО «Центр «Розвиток демократії»; Сергій Цвєтков, виконавчий директор ГО «Міжнародний Центр Батьківства».

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба зауважив, що від 40% до 50% всіх дітей України проживають в неповних сім’ях у складі мати-дитина, та навіть в повних сім’ях чоловіки значно поступаються жінкам у питаннях догляду за дитиною.

Він наголосив, що відсутність батька в житті дитини робить її більш вразливою для потрапляння в соціальні групи ризику, про що свідчать як закордонні, так і вітчизняні соціологічні опитування, згідно з якими від 70% до 95% дорослих, які складають різні групи ризику (алкоголізм, схильність до насилля, ув’язнення за тяжкі злочини) – це люди, які або виросли без батька, або в житті яких батько був емоційно відсутнім або жорстоким.

За словами Кулеби, проведені в Україні опитування також показують, що дуже незначний відсоток дітей звертається за підтримкою у складних ситуаціях саме до батька – це лише 1% (до матері – 30%). “Це шокуюча цифра, яка означає, що чоловікам потрібно більше уваги приділяти дітям, розуміти свою роль і відповідальність у вихованні”, – підкреслив він.

Спікери акцентували на тому, що надання святу офіційного статусу дозволить скоординувати ініціативи держави і громадського сектору в напрямі популяризації важливості ролі тата.

Чи буде відзначатись масштабно цього року День батька розповів Валерій Танцюра, начальник Служби у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради (КМДА). Він сказав, що цього року державні кошти були виділені на святкування Всесвітнього Дня батька, яке пройде у вересні, тому в червні ініціатива віддана активістам та громадським організаціям.  Наприклад, 16 червня у місті Луцьку планується велике родинне свято Тато-фест. Сподіваємось, подібну ініціативу підхоплять й інші міста України.

Олександр Марченко, президент ГО “Міжнародний центр батьківства”, також підтвердив наміри його громади святкувати День батька саме у вересні цього року, адже червень і так був перенасичений сімейними фестивалями, та й підготуватись вже організація не встигне.

“Головне – це не коли відзначити День батька, а те, щоб чоловіки брали відповідальність за дітей та розуміли важливість присутності батька в сім’ї”, – сказав він під час прес-конференції та ще наголосив на духовному сенсі свята цього року.

Адже День батька 2019 випадає на Трійцю, велике християнське свято.  У цьому Олександр Марченко бачить певний символізм, адже в Євангелії Ісус Христос називає Бога – Батьком для всіх, хто вірить в Нього.

До речі, ще у 2006 році “Міжнародний центр батьківства” заснував громадську ініціативу щодо святкування в Україні Дня Батька, об’єднавши навколо цього свята більш як 70 громадських та релігійних організацій по всій країні.

Нагадаємо, що за день до припинення своїх повноважень, 18 травня 2019 року, Президент Петро Порошенко, підписав Указ про встановлення в Україні офіційного святкування Дня Батька у третю неділю червня.