Учасники 5-годинного телемарафону «Україна за сім’ю» оприлюднили петицію

7 червня 2020 року відбувся 5-годинний телемарафон «Україна за сім’ю», в якому взяли участь глави церков і релігійних організацій, громадські діячі, педагоги, психологи, чиновники і музиканти.

Телемарафон складався з 7-ми блоків: “Сім’я і Бог”, “Сім’я і суспільство”, “Сім’я і здоров’я”, “Сім’я і наука та освіта”,  “Сім’я і держава”, “Сім’я та культура”, “Сім’я та церква”. В кожній частині онлайн марафону передбачались виступи експертів, включення цікавих особистостей, звернення до глядачів, музичні номери, відеокліпи та розіграші призів.

На початку  програми глядачі подивились відеокліп про те, що таке Всеукраїнська хода, адже телемарафон є онлайн версією цієї щорічної події.

Далі у студії відбулось спілкування з гостями. На тему “Сім’я та Бог” ведучі спілкувались з Іваном Гищуком, священником, керівником Синодального Управління у справах сім’ї ПЦУ та Рустамом Алі, імамом, представником ДУМУ.

Про сім’ю та суспільство говорили в студії з сімейним експертом Адріаном Буковинським та головою благодійного фонду “За гідність людини” Генею Самборською.

Також заслухали відеозвернення Блаженнішого Святослава та Михайла Паночка, старшого єпископа УЦХВЄ.

Про зміцнення стосунків в сім’ї  в телемарафоні говорили з психіатром Юрієм Бондаренко та психологом  Наталею Простун.

Крім цих гостей, у блоці “Сім’я та здоров’я” взяли участь Михайло Шевченко (Асоціація сексологів України) та психолог Людмила Гридковець.

Про вплив науки та освіти на сім’ю роздумували у студії з Ольгою Романенко (доцентом кафедри фінансового аналізу та аудиту Київського національного торговельно-економічного університету), а також за участі Василя Жуковського, доктора педагогічних наук, професора Національного університету “Осторозька академія”.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль записав відеозвернення до блоку “Сім’я і держава”.

Після цього у розмові взяв участь Олександр Турчинов, громадський діяч. А у студії ведучі спілкувались з Олексою Петрівом, митрофорним протоієрем, керівником Департаменту зовнішніх зв’язків в Україні. У цій частині програми брав участь також Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини.

Особливим гостем в студії став  Бартош Ціхоцькі, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні.

Час від часу глядачі мали можливість доєдуватись до церковних служб – так, було включення служіння УПЦ, УРКЦ  із собору святого Олександра.

Про “Сім’ю та культуру” роздумували у студії зі священником отцем Олександром (Клименко) та співаком Антоном Копитіним. Музиканти також виконали декілька пісень.

Голова ВСЦ ЄХБ Валерій Антонюк звернувся у свою чергу до телеглядачів.

Остання частина телемарафону була присвячена темі “Сім’я та церква”. Після спілкування в студії з головою комітету сімейного служіння Союзу ЄХБ Станіславом Грунтковським, до ефіру доєднався Віталій Орлов, голова альянсу “Україна за сім’ю”.

Далі отець Роман Лаба та Іван Ружицький продовжили тему телемарафону. Телеглядачі переглянули відео з виступом Митрополита Епіфанія, а Віталій Кривицький та Василь Райчинець підсумували телемарафон. Далі всі священники у студії помолились “Отче НАШ”.

По закінченню заходу була оприлюднена петиція, в якій, зокремо, зазначено:

“Значне погіршення демографічних показників за період останніх 9 років підтверджує, що державна сімейна політика потребує належної інституалізації, бюджетного фінансування та системного підходу. В тому числі важливим є налагодження постійної взаємодії Парламенту і Уряду з релігійною спільнотою щодо формування та реалізації державної сімейної політики”.

Текст резолюції за цим ПОСИЛАННЯМ

Переглянути телемарафон “Україна за сім’ю” можна ТУТ

Транслювали подію Телеканал Надія, а також парнерські ЗМІ та організації, зокрема, PoklikMedia.  8 червня подію показав 5 канал.