Засіб від післясвяткової депресії

Часто в різдвяно-новорічні дні люди живуть очікуванням Дива. Вони чекають, що на Святвечір чи в Новорічну ніч має статися щось надзвичайне; що в новому році буде все по-новому: їхнє життя має кардинально змінитися, без додаткових для цього зусиль.
“Свято має бути святом, а я не відчуваю його!”, – думають представники молодого покоління.

Дехто очікує від свят настільки багато, що потім, коли це не справджується, впадає у стан суму й туги, чи навіть у депресію.

«Депресивні настрої після свят – річ поширена, – кажуть вітчизняні психологи – і виникають вони задовго до початку святкувань через метушню та надмірні очікування. Відчуття самотності загострюється перед особливими святами, які рекламують як сімейні: Новий рік, Різдво..».

Можливо, в когось не склалося побачитися з рідними, провести з ними час за святковим столом, або ж не вдалося здійснити свої плани до свята, і це стало приводом для зимової хандри?

А ще ті чи інші “проблеми” доповнюються фізичною втомою через підготовку до свята, марнотні клопоти та надмірну зайнятість у святкових заходах. Ми часто “заганяємо” себе, виконуючи те, що взяли на свої плечі, аби “все було гарно”.
Та чи потрібно це нам? Чи потрібно ближнім, а тим більше Імениннику? Ми журимося й турбуємося про багато що, а потрібно тільки ОДНЕ…

«Багато людей очікують, що Різдво принесе їм щастя, але це неможливо. Ви будете розчаровані», – написав пастор-євангелист каліфорнійської мегацеркви «Жнива» Грег Лорі в своєму блозі.

Він підкреслив, що ІСТИННЕ ЩАСТЯ можна знайти НЕ В РІЗДВІ, А ЛИШЕ В ХРИСТІ, «не в подарунках, але в Його присутності». ІСУС – ось справжній і найбільший, НАЙГОЛОВНІШИЙ ПОДАРУНОК, яким віруючі завжди можуть поділитися з іншими.

«Люди зараз перебувають у страху. 79 % американців вважають, що теракт неминучий», – пояснив пастор Лорі.

Що вже казати про Україну, в якій щодня невиправдано гинуть солдати й мирні жителі, та й узагалі в умовах постійної нестабільності не знаєш, чого очікувати?

Грег Лорі зазначив, що за даними Національного інституту здоров’я (США), саме під час Різдва люди відчувають дуже високий рівень депресії. У ці святкові дні лікарні та поліція повідомляють про підвищення числа самогубств і їх спроб.
«Я розумію, що є клінічна депресія. Я не про це говорю, а про тих з нас, хто хандрить у ці святкові дні », – пояснив пастор.

Фото: churchleaders.com

«У мене є 10-кроковий засіб від депресії, – заявив він –

Крок 1: зробіть добро для когось, хто перебуває у більшій потребі, ніж ви.
Крок 2: повторіть Крок 1 дев’ять разів ».

Він зазначив, що наукові дослідження підтверджують Слово Боже про те, що «Блаженніше давати, ніж брати». У людей, які страждали від депресії, після того як вони починали допомагати комусь, піднімався настрій. Під час досліджень у таких людей фіксувалися біологічні зміни мозку, відзначалося підвищення рівня ендорфінів, що відповідають за стан радості і задоволення людини.

“Щоразу, коли всміхаєшся своєму братові й протягуєш йому руку, настає Різдво. —  казала Мати Тереза з Калькутти. — Щоразу, коли замовкаєш, щоби вислухати інших,
коли відмовляєшся від правил, які, як залізний обруч, зціплюють людей у їх самоті;
коли даруєш вогник надії зневіреним;
коли пізнаєш у смиренні, наскільки мізерні твої можливості,
і наскільки велика твоя слабкість;
щоразу, коли дозволиш, щоби Бог noлюбив інших через Тебе,
– Щоразу настає Різдво”.

Отож, радіймо Христом, робімо добро один одному – будьмо щасливими! І не тримаймо це все до Різдва, як співається в пісні “Don’t save it all for Christmas Day”:

“Скільки людей плачуть?
Люди вмирають…
Скільки людей потребують любові?
Тож, не відкладай все це на Різдво!
Знайди можливість
Дарувати трохи любові щодня. …
Оскільки свята з’явилися і зникли,
Але любов продовжує жити,
якщо ти продовжуєш її дарувати!”.

Статтю підготувала Юлія Пишнюк.

Раніше Poklik.media писав про Подарунок на Різдво дитині, яка живе на лінії фронту (ВІДЕО)