Італія вражена «вертепофобією»?

Різдвяний період в Італії цього року позначений збільшенням актів вандалізму, скерованих проти яселок, що розташовані як у храмах, так і на вулицях та міських площах.

Вандали нищать переважно фігурки Дитятка Ісуса і Богородиці, але бувало, що спалювали цілі вертепи, зокрема дуже цінні. Парадоксально, акти вандалізму ставалися в малих містечках, а зловмисниками виявлялися корінні італійці, повідомляє Vatican News.

Найсерйозніший із кількох десятків нападів стався в Івреї, де вандали підпалили два вертепи у двох неподалік розташованих храмах. У парафії св.Марсилія мусила працювати пожежна бригада, оскільки вогонь швидко розійшовся і почав загрожувати храму, а в парафії Пресвятого Спасителя згоріли тільки яселка.

Загальний шок викликав напад на яселка в абатстві Поліроне, де група молоді спершу пробувала розбити фігурку Дитяти Ісуса об стіну, а коли це не вдалося — винесли її з храму й повісили на вуличному стовпі головою донизу, немов на шибениці. У містечку Овада розламаний на друзки вертеп укинуто в озеро, а в Сенігалії знищено яселка, за традицією виготовлені з піску. Причому виконавці цих атак розмістили «діло своїх рук» в Інстаграмі.

Зростання актів вандалізму в Італії вже прозвали «вертепофобією». Італійці намагаються зрозуміти, звідки походить це явище.

«Наші спільноти глибоко зранені. Багато хто запитує, з чого випливає ця злосливість проти Новонародженого і з чого випливає нищення такого важливого для італійців символу, як яселка. Очевидно, ми перестаємо цінувати традиції, втрачаємо почуття хоч якоїсь святості, а Бог стає чимсь чужим у нашому суспільстві», — каже єпископ Коррадо Піцціоло, в дієцезії якого повісили скульптурку Дитяти.

Єпископ Едоардо Черрато очолив молебень, під час якого віряни вшановували збезчещене зображення Ісуса.

Джерело: credo.pro