Російська Федерація перетворила релігію на інструмент реалізації своїх політичних та воєнних цілей, — МЗС України

Міністерство закордонних справ України опублікувало коментар щодо ситуації з релігійною свободою на тимчасово окупованих територіях України

“З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну від рук російських окупантів загинули 67 служителів різних українських церков і релігійних організацій. Деякі з них прийняли мученицьку смерть у літургійному вбранні. Понад 630 молитовних споруд та культових місць в Україні – церкви, мечеті, синагоги, молитовні будинки були зруйновані або пошкоджені російськими обстрілами”, — йдеться в коментарі на сайті МЗС.

Як зауважують у відомстві, російські окупаційні адміністрації розгорнули масове застосування репресивних практик по відношенню не лише до заборонених російським законодавством деномінацій та організацій, як-от Свідки Єгови і Хізб ут-Тахрір, а й усіх інших релігійних організацій, не пов’язаних із Московським Патріархатом. “Все це призвело до стрімкого згортання релігійної свободи на непідконтрольних Уряду України територіях”.

“Численні християнські релігійні громади, що лишилися на тимчасово окупованих територіях, були силоміць примушені російськими загарбниками підкорятися де-юре «релігійній» організації «Російська Православна Церква», яка де-факто, як ми всі знаємо, є частиною російської держави. Злочинна діяльність РПЦ відверто спрямовується на привласнення або повне винищення української державності, культури, ідентичності. РПЦ відкрито освячує звірства проти українського народу та вихваляє російських вбивць. Все це складові системного використання Росією релігії як зброї у загарбницькій війні проти України”, — йдеться у коментарі МЗС.

Ще 26 грудня 2022 року російська окупаційна влада на тимчасово окупованих територіях заборонила діяльність Української Греко-Католицької Церкви. “Це супроводжувалося примусовою депортацією священнослужителів. Крім того, попали під заборону й інші організації, зокрема ті, які займаються соціальним служінням та гуманітарною підтримкою людей на окупованих і деокупованих територіях. Це такі організації як «Орден Лицарів Колумба» та Благодійний фонд «Карітас»: «Caritas Canada», «Caritas USA», «Caritas Polska», «Caritas Chech Republic», «Карітас-Донецьк» і «Карітас-Мелітополь»”.