Чому веселка має форму дуги?

“Я веселку Свою дав у хмарі, і стане вона за знака заповіту між Мною та між землею. І станеться, коли над землею Я хмару захмарю, то буде виднітися в хмарі веселка. І згадаю про Свого заповіта що між Мною й між вами, і між кожною живою душею в кожному тілі. І більш не буде вода для потопу, щоб вигубляти кожне тіло. І буде веселка у хмарі, і побачу її, щоб пам’ятати про вічний заповіт між Богом і між кожною живою душею в кожному тілі, що воно на землі”.
(Буття 9:13-16)

Ось так з’явилась веселка. А як це явище пояснюють вчені?

Всі звикли спостерігати веселку у вигляді дуги. Ця дуга є лише частиною різнобарвної окружності, форма якої визначається формою крапельок води, в яких і заломлюється сонячне світло. А крапельки води – більш-менш сферичні (круглі).

Проходячи через краплю і заломлюючись в ній, пучок сонячних променів перетворюється в низку кольорових воронок, вставлених одна в іншу, та звернених до спостерігача. Таким чином, кожна окрема крапля утворює цілу веселку.

Звичайно, веселка від однієї краплі слабка, і в природі її неможливо побачити окремо. Веселка, яку ми бачимо на небосхилі, утворена міріадами крапель. Око спостерігача є спільною точкою, в якій перетинаються кольорові промені від безлічі крапель. І в кожен момент веселка утворена заломленням сонячних променів в нових і нових краплях. Тому двоє людей, що стоять поруч, бачать кожен свою веселку! 

Вид веселки залежить і від форми крапель. При падінні в повітрі великі краплі сплющуються, втрачають свою сферичність. Чим сильніше сплющування крапель, тим менше радіус утвореною ними веселки.

Джерело: Сьома грань