20 червня в Україні святкують День батька

Для України День батька – молоде свято, офіційно воно відзначатиметься лише втретє. Свято присвячене татусям. Воно менш відоме, ніж, наприклад, День матері, але все ж відзначається у багатьох країнах.

Святкування Дня батька загалом відбувається двічі на рік – у третю неділю червня та у третю неділю вересня. В Україні офіційне вшанування татусів відбувається саме в перший місяць літа. Відзначати його почали зовсім нещодавно – з 2019 року. Три роки тому в травні Кабінет міністрів схвалив Указ Президента “Про День батька”. Днем свята було визначено третю неділю червня. Його було запроваджено з метою “забезпечення сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї як основи суспільства”, а також “підвищення статусу чоловіка як батька в процесі виховання дітей”.

Історія Дня батька в Україні

Історія свята розпочалась ще у 2001, коли громадським об’єднанням жінок, вперше було підняте питання про встановлення офіційного Дня батька в Україні. У 2003 році ініціативна група під керівництвом Олександра Марченка зареєструвала Громадську організацію “Міжнародний центр батьківства”, з метою відновлення в Україні культури відповідального батьківства і піднесення на державному рівні ролі батька в сім’ї та суспільстві.

У 2005 році Міністерство сім’ї молоді і спорту, надало на розгляд Кабінету міністрів України 1-й ПроєктУказу Президента “Про День батька”, але проект відхилили, як “неактуальний”. Побачивши, що День батька на державному рівні віднесли до “не актуальних питань”, ГО “Міжнародний Центр Батьківства” започаткував Громадську ініціативу з встановлення офіційного святкування Дня батька в Україні, яка стартувала з 10 000 підписів громадян України під відповідним зверненням до Президента України на її підтримку.

Починаючи з 2009 року, на підтримку Проєкту указу Президента “Про День батька”, щороку громадськість за активної підтримки органів місцевої влади почала відзначати День батька  у третю неділю вересня.

У 2018 році Мінсоцполітики розробило новий Проєкт Указу Президента України “Про День батька” і виклало його для громадського обговорення. Нарешті 8 травня 2019 року на своєму засіданні Уряд ухвалив рішення необхідне для запровадження святкування Дня батька в Україні, яким запропонував відзначати День батька щороку у третю неділю червня.

18 травня 2019 року Президент Ураїни Петро Порошенко підписав Указ, яким установив святкування Дня батька в Україні, щороку у третю неділю червня.

 

День батька: історія свята у світі

Свято бере свій початок з 1900-х років. Мешканка США Сонора Додд (до заміжжя – Смарт) після свята Дня матері запропонувала проводити відповідне вшанування татусів. Зробила вона це, вважаючи, що роль тата в сім’ї не менш важлива за материнську. До того ж таким чином вона хотіла висловити вдячність своєму батькові, котрому довелося самому виховувати шістьох дітей після смерті їхньої матері.

Ця ідея була схвалена місцевою владою. Тож уперше День батька було відзначено у місті Спокан, штату Вашингтон. Згодом традиція святкування Дня батька поширилася й на інші штати країни, а потім – й на інші держави.

Як відзначають День батька

Традиції святкування Дня батька у кожної країни свої. У деяких країнах на честь свята, наприклад, влаштовують народні гуляння та різноманітні заходи.

Звісно ж, цього дня діти вітають своїх татусів. Хлопчики та дівчатка, зокрема, можуть вручити подарунки, зроблені власноруч. Дорослі обов’язково навідують своїх татусів, влаштовують із ними домашні обіди.

В Україні День батька – молоде свято і його популярність тільки набирає обертів. Тому кожна дитина цього дня може по-своєму віддати шану своєму батькові, адже насамперед важлива увага.

Як святкуватимуть День батька у 2021 році

“Цього літа на День Батька відбудеться щось надзвичайне”, – обіцяють засновники Міжнародного Центру Батьківства. Так, вони вперше організували змагання між татами з дітьми на каяках та SUP дошках.

У неділю, 20 червня, Міжнародний Центр Батьківства разом зі Школою веслування від SkyPark, запрошують чоловіків з дітьми взяти участь у безкоштовних перегонах на каяках і SUP дошках. Для учасників змагань передбачені чудові емоції, незабутні враження, а для переможців з кращим часом на дистанції — призи.

Щоб стати учасником змагань необхідно пройти реєстрацію за цим посиланням: https://forms.gle/eLPGxXAH6Q3d2sZa7