5000 гривень замість “бебі-боксу” — рішення Уряду

Замість “пакунку малюка” батьки зможуть отримати цільову грошову компенсаційну виплату на одного новонародженого в розмірі 5 тисяч гривень. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Уряду 29 липня, — повідомляє Укрінформ

Проєкт розроблено за ініціативою Міністерства соціальної політики. Він діятиме протягом 2020-2021 років.

“Пакунки, які ще залишилися в регіонах, будуть роздані породіллям. Далі, фактично при народженні дитини, видаватимуться картки із 5 тисячами гривень для закупівлі дитячих товарів замість “пакунку малюка”, який за словами породіль не завжди відповідав потребам та побажанням, – зазначає прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. — Тому зараз вони зможуть самостійно закуповувати товари на повну суму, яку передбачає бюджет”, – повідомляє life.pravda.com.ua.

Проєкт передбачає, що громадянам, у яких народилась дитина, буде видана соціальна картка у ПриватБанку зі спеціальними режимом використання.

“Батьки дитини можуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль”, – зазначає міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Вона підкреслила, що будуть встановлені заклади роздрібної торгівлі, які забезпечуватимуть цільове використання коштів грошової компенсації. Тобто на ці гроші можна бути придбати лише визначені товари.