Де черпати енергію, щоб жити невтомно й наповну?

Ми часто відчуваємо себе втомленими й виснаженими, навіть не завжди розуміючи, чому це відбувається з нами. Але нам важливо знати, що велика частина тягарів і навантажень, які виснажують нашу силу й витрачають енергію, міститься не ззовні, а в наших серцях. Так і рушійна сила нашого життя перебуває всередині кожного з нас. Мудрий Соломон сказав: “над усе, що лише стережеться, серце своє стережи, бо з нього походить (енергія) життя” (Приповісті 4:23).

Тому, моя порада:

 1. Не тягни негативне минуле в сьогодення – візьми уроки, покайся … оплач і залиш … Заходь у кожен новий день із вільним серцем, без нічого. Роби ревізію стану серця в кінці кожного дня і починай день в правильному настрої.
 2. Не живи страхами про майбутнє – велика частина з них це не реальність, а лише плід нашої уяви (у деяких він дуже багатий), який підживлюється інформацією зі ЗМІ.
 3. Не нагромаджуй гіркоти, образ, гніву … Вони можуть стати руйнівними рисами характеру та хворобою душі, які виснажують сили й забирають радість життя.
 4. Не колекціонуй помилок інших людей, збираючи наклеп, скарги, нашіптування – це отрута для твоєї душі та сила, яка скеровує твою мову.
 5. Не з’їдай себе самозвинуваченням, самобичуванням: винен – ​​покайся, прийми прощення й прости себе. Не вішай на себе ярлики, адже люди ставляться до нас багато в чому так, як ми ставимося самі до себе.
 6. Не приймай неправдивого обвинувачення на себе й не бери чужої відповідальності. Цим ти зробиш два зла: себе виснаженим, а інших – іще більш безвідповідальними.
 7. Наповнюй свою душу прекрасним – музикою, поезією, добрими стосунками, спілкуванням із природою та Богом.
 8. Розвивай свою уяву – мрій! Зроби Божі бажання метою свого життя. Це потужний стимул жити, любити й творити. Такі люди захоплюють інших до прекрасних цілей.
 9. Влаштовуй свята для тіла й душі, щоб підтримувати життєві сили й бадьорість. Вбирай у себе радість – вона несе зцілення душі та відновлення для тіла. Позитивні емоції – потужний двигун до прекрасних висот.
 10. Перш, ніж наситити своє тіло – нагодуй свою душу. Їжа для душі – це Слово Бога.
 11. Приділяйте час для планування своїх справ, правильно розставивши пріоритети. Важливо швидко бігти, але ще важливіше – в правильному напрямку.
 12. Зустрічайся з Богом на початку кожного дня, перш ніж зустрінешся зі своїм відображенням у дзеркалі, тоді на багато подій і на деяких людей будеш дивитися зовсім по-іншому.
 13. Поговори з Богом про свої справи й плани. Це займе хвилин двадцять, але заощадить години, дні, а можливо, й роки. Та й переробляти треба буде менше.

І нехай благословить вас Господь!

Автор: Сергій Вітюков

Читати також: Джерело зміненого життя