Як допомогти дитині побороти страхи

Майже всі діти чогось бояться. І це природно. Інколи це пов’язано зі змінами в розвитку дитини або її незрілістю.

Чого бояться діти різного віку?

З народження до 6 місяців налякати немовлят може раптовий гучний звук. Втрата фізичного, візуального і слухового контакту з близькими дорослими може викликати тривогу.

Від 7 місяців до року діти можуть проявляти страх до незнайомців. Це тому, що мозок дитини розвинутий вже настільки, що дитина обирає “головного” дорослого для себе.

У віці 2 років діти часто лякаються при вигляді тварин, а також великих предметів. Вони можуть боятися темряви, через що з’являється страх спати на самоті.

Діти 3-4 років можуть уявляти, що з ними або з іншими людьми може статися щось погане. Їм можуть снитися монстри.

Від 5 до 6 років. У цьому віці дитина може боятися отримати фізичну травму, в неї може бути страх “поганих людей”, привидів або інших надприродних істот. Грім і блискавка також можуть налякати дитину.

У дітей 7-8 років з’являється страх залишитися на самоті. Це викликає бажання, щоб хтось постійно був поруч. Діти можуть боятися того, що може завдати їм каліцтва, наприклад, автомобілів.

Як допомогти дитині подолати страх?

Подолати страх разом із казковим героєм

Дитячі страхи – зазвичай загальні. Тому шукайте книжки, іграшки та фільми з персонажами та сюжетними лініями, які можуть асоціюватися зі страхами та їх подоланням.

Покажіть на власному прикладі

Чого боїтеся ви самі? Можливо, висоти або натовпу? Іноді найкращий спосіб навчити дитину подолати страх – це “показати”, як це роблять батьки.

Створіть ситуацію, коли дитина може бути свідком того, як ви спокійно та впевнено переборете свій страх. Адже якщо мама чи тато можуть це зробити, то й дитина зможе!

Надайте дитині можливість контролю

Страх може бути прямою відповіддю на почуття фізичної загрози та безпорадності. Наприклад, якщо дитина нічних злодіїв, разом із нею перевіряйте, чи зачинені вікна та двері.

Будьте спокійні і терплячі

Хоча дитячі страхи зазвичай базуються на уявленнях або перебільшеннях, це не означає, що вони не дуже реальні для вашої дитини. Поговоріть з дитиною про її страх та спробуйте зрозуміти, звідки він. Нехай дитина сама ставить вам питання. Якщо ви не знаєте всіх відповідей, спробуйте знайти відповідь разом.

Не змушуйте дитину протистояти своїм страхам, перш ніж вона буде готова. Для вас цей страх може бути «міфічним», але для дитини – він реальний. Коли ваша дитина переживає страх, вона не в змозі обґрунтувати свої почуття раціонально. Просто будьте поруч, щоб заспокоїти її.

Страхи маленької дитини часто знижуються завдяки зв’язку з дбайливим дорослим, який забезпечує йому відчуття безпеки і підбадьорює.

Моліться разом з вашою дитиною!

Таким чином покажіть вашій дитині, що у молитві вона може віддавати свої страхи Богу, а Він  – наймогутніший –  зможе допомогти у будь-якій ситуації.

Джерело: kidspot.com.au