Як зупинити сексуальну експлуатацію дітей в Інтернеті

В Україні запущено соціально-просвітницький портал stop-sexting.in.ua та інформаційна кампанію #не_ведись за підтримки Kyivstar.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Уповноважений Президента у справах дітей Микола Кулеба. Портал розроблений у співпраці  з Міністерством цифрової трансформації України.

На порталі є Лінія повідомлення щодо видалення та блокування контенту, що зображує сексуальне насильство над дитиною.  Лінія реалізована спільно з Internet Watch Foundation.

Людям пропонується звертатись на лінію, якщо вони побачили в інтернеті подібні матеріали – їх видалять або заблокують.

Зокрема, на головній сторінці порталу розміщені такі звернення “ЛИСТУВАЛАСЯ З ВІРТУАЛЬНИМ ХЛОПЦЕМ, А ТЕПЕР ВІН ПОГРОЖУЄ ВСІМ ПОКАЗАТИ ТВОЇ ВІДВЕРТІ ФОТО?”, “ТВОЯ КОЛИШНЯ В ШКОЛІ ШАНТАЖУЄ ТА ВИМАГАЄ ГРОШІ ЗА НЕРОЗПОВСЮДЖЕННЯ ТВОЇХ ПРИВАТНИХ ВІДЕО?”. А також заклик “Не ведись!”.

За офіційними даними, щоденно близько 3000 осіб здійснюють розповсюдження порнографічних матеріалів із зображенням сексуальної експлуатації дітей на території України.

Існує дуже багато онлайн-ризиків для дітей в інтернеті. Кожні 5 хвилин організація Internet Watch Foundation знаходить в Інтернеті фото чи відео із сексуальним насильством над дитиною, 4 із 5 таких матеріалів публікуються в Європі. 40% матеріалів містять зображення дітей молодших десяти років. 1/3 повідомлень — це селфі дітей. Їх змушували робити такі фото чи відео на камеру.

Відстежити злочинців можливо, а от притягнути до суду — складно. В національному законодавстві відсутня відповідальність за зберігання порнографічних матеріалів із зображенням сексуальної експлуатації дітей.

“Ми маємо не лише слідкувати за покаранням, – сказано у повідомлені Миколи Кулеби. –  Ми маємо докласти зусиль, щоб інтернет був безпечний для дитини!”.

Також на порталі розміщено відео-свідотство молодих людей Анни та Джорджа, які зіткнулись з цією проблемою в мережі. На YouTube-каналі Stop Sexting Ukraine це відео вже переглянуло більше ніж 46 підписників.