Президент Польщі вніс законопроєкт, що забороняє одностатевим парам усиновлювати дітей

Президент Анджей Дуда 6 липня підписав проєкт змін до конституції Польщі. В ньому забороняється усиновлення дитини особою, що перебуває в одностатевих стосунках. Документ уже надіслано до Сейму (парламенту).

Подання вищезгаданого проєкту поправки до конституції Анджей Дуда оголосив у суботу, 4 липня, в м. Щавно-Здруй, що у Нижньосілезькому воєводстві, – повідомляє inpoland.net.pl.

Виступаючи на дитячому майданчику, президент заявив, що в Польщі конституція, звичайно, і так захищає дітей, але не сповна. Саме тому він зазначає, що основний закон держави повинен бути доопрацьованим,  – пише ІА REGNUM.

«Я вважаю, що в польській конституції має бути положення expressis verbis (лат. «Прямим текстом» – Ред. ) про виключення усиновлення дитини особою, яка перебуває в одностатевих стосунках», – підкреслив Дуда.

Президент переконаний, що для блага дитини такий запис повинен існувати, тому що “зараз відповідальність за виховання такої дитини покладається на державу”. Тому він і вирішив запропонувати парламентарям ввести таке положення, – повідомляє focus.ua.

Дуда впевнений, що його ініціативу підтримають усі фракції Сейму, а внесення змін до Конституції припинить обговорення питання доцільності усиновлення дітей представниками ЛГБТ-спільноти.

“Якщо це буде прямо написано в Конституції, то емоції вщухнуть. Конституція назавжди припинить політичні суперечки з цього питання”, – вважає президент Польщі.

— Я дуже щасливий, що можу виконати свою обіцянку, яку я дав минулої суботи, але, перш за все, я дуже радий, що реалізовую ті проекти, які запланував з самого початку свого президентства, і йду до своєї мети — підтримувати польську родину та захищати дітей. Я дію таким чином, щоб польське суспільство могло розвиватися якнайкраще, — сказав президент після підписання проєкту.

Нагадаємо, що до другого туру президентських виборів, які зараз тривають у Польщі, вийшли Анджей Дуда і опозиційний кандидат від “Громадянської платформи”, мер Варшави Рафал Тжасковскій.

Фото заголовку: polskatimes.pl