“Прийомні батьки отримають грошове забезпечення у розмірі 70% від прожиткового мінімуму” – Кулеба

Уповноважений Президента України з прав дітей Микола Кулеба опублікував на своїй сторінці у фейсбук привітання прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу.

Зокрема, він пише: “Невелика, але перемога. Кабінет Міністрів дослухався і зняв обмеження сумарного обсягу місячного грошового забезпечення для батьків-вихователів на рівні 5-ти прожиткових мінімумів для працездатної особи, для прийомних батьків на рівні 1,5 прожиткових мінімумів для працездатної особи”.

“Відтепер, прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу будуть отримувати грошове забезпечення у розмірі 70% від прожиткового мінімуму для працездатної особи на кожну дитину, яка виховується в їхній сім’ї.

Відповідні зміни були внесені до постанови Кабінету Міністрів «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною», оплати послуг із здійснення патронату над дитиною та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, підтримки малих групових будинків”.

“На жаль, дива не сталося, і моя пропозиція щодо збільшення грошового забезпечення на кожну дитину, яка виховується в прийомній сім’ї або ДБСТ, з двох до трьох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку не врахована. Попри те, що минулого місяця ми проводили окрему нараду стосовно цього питання за участі Міністерство фінансів України та Міністерство соціальної політики України”, – про це написав уповноважений Президента у справах дітей на своїй сторінці.

Це питання на разі залишається відкритим. Микола Кулеба сподівається, що з формуванням нового Уряду буде можливо відновити соціальну справедливість і дати сім’ям, які беруть на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, гідне фінансове забезпечення для догляду і виховання дітей.

Кошти, які держава виділяє сьогодні на утримання дитини мізерні. З цієї причини сім’ї перестають брати на виховання дітей з інтернатів, а деякі навіть повертають назад.

Той факт, що утримання в інтернатному закладі дитини для держави обходиться втричі дорожче, крім тогор наносить невиправну шкоду дитині.