Три запитання, які допоможуть перевірити на міцність фразу “я тебе люблю”

“Я тебе люблю”. Що означає ця досить поширена й часто заяложена фраза? Сказати “я люблю тебе” – означає сказати: “коли я дивлюся на тебе, щось пом’якшується в мені, і я хочу обійняти тебе й притиснути до себе”.

Це означає сказати разом з індіанцями яномамі: Ya pihi irakema – “Я заразився твоїм єством”.

Це означає сказати: “частина тебе увійшла в мене, і живе в мені. Тому що я бачу тебе уві сні, тому що я відчуваю твою присутність, навіть коли тебе немає поруч. Тому що я більше не можу уявити собі, як це – жити без тебе”. І після того, як ми щиро говорили все це, вкладаючи в слова всю душу, після того як ми, в основному, повторили це в РАГСі або в мерії, ми розлучаємося – більше ніж в половині випадків. Так що ж нам слід сказати собі, щоб дізнатися, уготована чи нашого союзу довге життя?

Джон і Джулія Готтман (John і Julie Gottman) вивчають життя пар у довгостроковій перспективі. Вони прагнуть зрозуміти, що відрізняє міцні й гармонійні союзи від тих пар, які (іноді яскраво й солодко) спалахують і відразу гаснуть. За даними цієї лабораторії,

для міцного шлюбу потрібно, щоб обидва партнери чесно й щиро відповіли “так” на три запитання – простих тільки на вигляд:

1. Чи хотіли б ви дружити з цією людиною?

Іншими словами, могли б у вас з цією людиною бути насичені та плідні стосунки, якби ви не були сексуальними партнерами й не збиралися мати дітей? Таке питання відразу ж виключає всіх тих, з ким нас пов’язують у першу чергу фізичний потяг або плани, не прив’язані до повсякденною реальністю повсякденного життя. Коли я говорю “я тебе люблю”, кажу я при цьому “мені подобається жити поруч із тобою, навіть якщо ми не пестимо одне одного й не будуємо спільні плани на майбутнє”?

2. Чи поважаєте ви цю людину як особистість (із власними уподобаннями, способом життя, цінностями)?

Іншими словами, чи поважаєте ви її ставлення до світу й стосунки з іншими людьми незалежно від її поведінки щодо вас? Це дозволяє нам оцінити, чи любимо ми іншу людину не тільки за те, що вона нам дає (і що може закінчитися), але й за те, як вона взаємодіє зі світом (а це може тривати вічно). Чи говоримо ми “я люблю тебе”, щоб сказати “я люблю тебе як подарунок світу, яким є вже одна твоя присутність в ньому”?

3. Чи готові ви змиритися з тим, що деякі недоліки ніколи не зникнуть?

Недоліки, які вже зараз дратують вас день у день, напевно, й далі будуть змушувати скрипіти й грюкати механізм вашої пари: звичка розкидати речі або потреба неодмінно зустрічатися з друзями кожні вихідні …

Чи хочу я сказати своїм “я люблю тебе” – “мені вдалося переконати себе, що з часом все, що мене не влаштовує, згладиться”? Або я можу сказати: “те, що я люблю в тобі, так потужно, так унікально й так бажано, що я люблю тебе незважаючи на все те, що відрізняє й завжди відрізнятиме тебе від мого ідеалу”? Чи можу я сказати собі з граничною відвертістю, що люблю тебе з твоєю правдою?

Для кожного з нас є нагода радіти, коли можна ось так з’єднати романтику й реальність. Мені подобається, коли любов займає належне їй місце: ногами стоїть на землі, а головою дістає до зірок.

Автор: Марія Хомів

Читати також: Маніфест любові: лише тому, що люблю тебе…

Джерело: pozytyv.in.ua