Захист сім’ї – безпека держави!

У Києві в Українському Домі триває науково-практична конференція, у якій беруть участь представники Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій, громадських організацій, юристи, науковці та освітяни.

Збереження сімейних цінностей в українському народі — одна з основних цілей заходу, яку озвучив єпископ Віталій Кривицький (РКЦ), головуючий у ВРЦіРО.

Під час конференції були представлені широкому загалу декілька доповідей, а також відбулись дві панельні дискусії.

Адріан Буковинський, автор навчального посібника “Основи сім’ї”, розповів учасникам конференції про першочергові дії, які необхідно чинити просімейним активістам в інтересах збереження природної родини.

Про загрози і виклики інституту сім’ї в законодавчій перспективі розказав Руслан Кухарчук, голова руху “Всі разом!”. Зокрема, він навів приклади деяких випадків дискримінаційного утиску християн, які у публічній сфері та Інтернет-просторі намагаються захищати інтереси української сім’ї.

Досвідом у справі захисту інтересів сім’ї ділились представники організації Ordo Iuris із сусідньої Польщі.

Під час панельних дискусій учасники називали зовнішні загрози для сім’ї (у сфері законодавства, виконавчої влади, медіа), а також озвучили перелік дій, які допоможуть вирішити та запобігти внутрішнім проблемам сім’ї (зменшення розлучень, підвищення якості батьківства).

 

Зокрема, було запропоновувати створювати  духовні ради й аналітичні центри при міських рада. Та вже від  об’єднанної християнської спільноти звертатись до депутатів,  щоб вони, в свою чергу, не приймали законів, які пошкодять державі та сім’ї. Також звучав заклик підписати петицію щодо збереження християнських цінностей в Україні.

Після обіду робота конференції продовжилась в тематичних групах, де обговорювали стратегії для освітян та юристів.


По закінченню заходу планується запропонувати всім учасникам підписати резолюцію конференції, попередньо узгодивши її проєкт.